ברוכים הבאים ל"אגדה", רשת גני ילדים בפתח תקווה בהנהלת עמותת "אור לתקווהגן חובה
רשת גני ילדים
בפתח תקווה
054-6282909, 054-2040635
! ברוכים הבאים
ראשי
תקשרו
054-6282909, 054-2040635
גן חובה


גני חובה שלנו -זה סיפור מיוחד.

ראשית, בדרך כלל בגני ילדים פרטיים אין מסגרת של גן חובה והילדים נאלצים לעבור לגני ילדים עירוניים. זהו מעבר לא פשוט עבור הילד ולאחריו המעבר לבית הספר. כמובן שזה משפיע על שלבי התהליכים הפסיכוביולוגיים של הילד אשר עדיין לא מפותחים דיי הצורך. אנו משתדלים לחסוך מהילד את מעברי הקושי האלה ולאפשר לו את משך זמן "הבגרות" שנה נוספת בכדי להכין אותו טוב יותר לקראת בית הספר.

אנו מבינים  שהילד מתבגר והגיע הזמו להתייחס לבית הספר בצורה רצינית ביותר! הילדים  רוכשים את הידע בגנים שלנו לא פחות מגנים עירונים. הננו מכינים את הילדים לכיתה "א" לפי התכנית של משרד החינוך, בהתאמה מלאה של בתי הספר שאתם אנחנו נמצאים בקשר קבוע. בתקופת ההרשמה לבתי הספר, פונים אלינו מבתי הספר הקרובים ("גורדון", "פיקה", "עין גנים","שמעונוב", "יד לבנים" ועוד) אם בקשתם לרשום את הילדים במיוחד לבתי ספר האלו. הם עוזרים מאוד לילדים שהגיעו אלינו לגן חובה מגני ילדים דוברי רוסית ויש להם קשיים פסיכולוגיים  לעבור לתקשורת בשפה העברית.

המכינות שלנו הן היחידות בפתח-תקווה שבהן מבינים את הילד גם ברוסית וגם בעברית.

מדברים עמו בעברית בלבד, כך שילד לומד להבין במשך הזמן את הנאמר והנעשה.

הגנים שלנו עובדים לפי תכנית קידום אישית לכל ילד. בכל קבוצה מאורגנת ספרייה במבחר גדול של ספרים בעברית.

כל שבוע הילדים מקבלים שיעורי בית בעברית ובמתמטיקה. כאן  קיימות דרישות רציניות לביצוע שיעורי בית , בכדי להגיע מוכנים ללימודים לא פשוטים בכיתה "א"!

הילדים יכולים לפתור בעיות מתמטיקה פשוטות , לחסר ולהוסיף, מבדילים בין הצורות כגון: עיגול, משולש, מרובע.  המדריכים החיצונים, הם אלה שמפעילים את החוגים ולכן זה כרוך בתשלום ובמחיר יחסית לא יקר. חוגים שמפעילות הגננות  והסייעות שלהן הם בחינם.

רשימת החוגים  המלאה  מעודכנת, אך גם יכולה להשתנות בהתאם בתחילת שנת הלימודים.

להלן  כמה מהם:

קצב מוסיקה - מפגיש את הילדים עם מוסיקה. הילדים לשיר, לנוע לפי קצב מוסיקלי, להקשיב ולהבדיל בין מקצבים. במסגרת חוג זה, הילדים מתאמנים לעריכת הופעות עצמאיות למסיבות.


ריקודים -  פיתוח קואורדינציה ,יכולת שליטה בגוף. הילדים בכל הגילאים בנים ובנות אוהבים מאוד את החוג הזה.


היגיון ( לוגיקה) -  פיתוח חשיבה לוגית וחשיבה מרחבית  בגיל הרך, עוזרת לקלוט את חומר הלימודים  בבית הספר וגם בעתיד. הילדים פותרים כל מיני בעיות לוגיות לפי רמות שונות בצורה משחקית חוייתית. כמו כן,  הילדים לומדים משחקים לוגיים שיכולים להמשיך בבית עם ההורים.


שפה אנגלית - על החשיבות למידת שפות ובמיוחד אנגלית, אין צורך לדבר. בגיל הרך השפות נקלטות יותר מהר ובקלות, מה שנותן בסיס ללמידת שפה בגיל מבוגר יותר.

רכישת אוצר מלים חדשות מפתח את הזיכרון של הילד בצורה מצוינת.


קראטה – מלבדהתפתחות פיזית, החוג מפתח בטחון עצמי בשילוב  גישה פסיכולוגית לתקשורת נכונה. חוג זה נותן אפשרות לניתוב האנרגיה לכיוון הנכון, בטיחותי ומעניין גם לבנים וגם לבנות.


ציור ופיסול - כאן מלמדים איך נכון להשתמש בעיפרון, צבעים, פלסטלינה, וחרס, להבדיל בצבעים  ולהשתמש בהם במקום הנכון ,להרגיש צורה ונפח.

הילדים לומדים לצייר ולפסל דברים ובעלי חיים מהצורות הפשוטות.


אנחנו יכולים לפתוח החוגים אלו לפי רצונם של ההורים.